Ogłoszenia duszpasterskie – 13 marca 2016r. (V Niedziela Wielkiego Postu)

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13 marca 2016

1. W 5 niedz. W. Postu zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży. Po Mszach św. adoracja Najśw. Sakramentu.
2. Bóg zapłać za udział i głębokie przeżycie wielkopostnych rekolekcji parafialnych oraz za złożenie ofiar na ten cel. Ofiary zbierane dziś na tacę przeznaczone są jako jałmużna wielkopostna na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

3. Dziś o godz. 14.30 droga krzyżowa a o 15.00 zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. W piątek o 17.00 nabożeństwo drogi krzyżowej, poprowadzą Róże Różańcowe z Biadolin Szlacheckich i Perły. Prowadzących proszę o wcześniejsze skontaktowanie się ze mną.
4. Zaplanowany w piątek wyjazd uczniów kl. III Gim. do Sanktuarium bł. Karoliny Kózka, zostaje odwołany.
5. Caritas rozprowadza wielkanocne paschaliki, i baranki”. Dziękujemy również za włączenie się w jałmużnę postną. Dzieci przyniosą skarbonki z jałmużną wielkopostną na swoja adorację w Wielki Piątek.
6. W tym tygodniu będą spowiedzi wielkopostne w dekanacie:
– środa: Łysa Góra – po południu od 14.00
– w sobotę w Porąbce Uszewskiej od 11.00
7. Zbiórka Lektorów i Ministrantów w piątek przed Mszy Św. wieczorną o 15.45 – zbiórka w kościele.
8. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 15.00 – chrzest i o 16.00 Na Mszę Świętą o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić, by ich patron, Św.Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa.
9. Także w sobotę t.j. 19.III. zapraszamy wszystkich chętnych na drogę krzyżową w plenerze po ulicach Biadolin Radłowskich. Droga krzyżowa rozpocznie się w kościele po Mszy św. o godz. 16.00, pójdziemy ul. Lwowską, do kapliczki św. Stanisława.
10. Przyszła niedziela jest już Niedzielą Męki Pańskiej t.j. Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam przeżywanie w pogłębiony sposób tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa. Podczas Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie palm, które będą przypominały jerozolimskie gałęzie palmowe, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.
11. Składka na tacę w III niedz. miesiąca przeznaczona jest na cele inwestycyjne
12. MSZE ŚWIĘTE
RANO: od poniedziałku do soboty o 7.00.
WIECZOREM:- środa, piątek, – o 17.00 , sobota – o 15.00, i o 16.00
13. Uczniowie szkoły Podst. i Gimnazjum przeprowadzą kiermasz ozdób wielkanocnych w następną niedzielę czyli w niedzielę palmowa przed kościołem.
14. Obchody Dnia Patrona Szkoły Ks. Pr. Józefa Łakomego odbędzie się dnia 21.03. po niedzieli Palmowej w Wielki Poniedziałek. Rozpocznie się w kościele nabożeństwem Mszy św. o godz. 10.00.
15. Koniec Wielkiego Postu to dobra okazja, aby zadbać o krzyże przydrożne – symbol naszej wiary i nadziei. Niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.
16. Zarówno w ogłoszeniach parafialnych, jak i na stronie internetowej parafii umieściliśmy program celebracji wielkotygodniowych.
TRIDUUM PASCHALNE 2016 – Program
17. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.
18. Pogrzeb + Zofii Dziuk z Biadolin Radłowskich będzie w poniedziałek. Wprowadzenie o 13.30, a następnie różaniec i Msza św. żałobna. Dobry Jezu a nasz Panie…
19. Prasa katolicka: Gość Niedzielny. świat misyjny

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.