Ogłoszenia duszpasterskie – 28 luty 2016r. (III Niedziela Wielkiego Postu)

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28 luty 2016

1. Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragniemy zachęcić do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się od następnej t.j. 4 N. W. Postu. Cały program znajdziemy w gablotce parafialnej, na stronie internetowej i na facebooku.
2. Nabożeństwa tego okresu także pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Dziękuję scholie i lektorom za ostatnio przeprowadzoną drogę krzyzową. Zapraszamy zatem dziś o godz.14.30 na drogę krzyżową, o 15.00 na gorzkie żale z nauką pasyjną, w piątek zaś na drogę krzyżową o 17.00, którą poprowadzą przedstawiciele Róż Różańcowych z Biadolin Radłowskich.
3. Za udział w rekolekcyjnych ćwiczeniach, w nabożeństwach drogi krzyżowej, gorzkich żali bądź za odmówienie w piątki tego okresu modlitwy Oto ja dobry…, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
4. Bóg zapłać za złożone ofiary z racji 3-ej niedzieli miesiąca na cele gospodarcze a przeznaczona na figurę Jana Pawła II, która poświęcona będzie podczas rekolekcji. Ofiary zebrane wyniosły 6.500 a w kopertach 3.200. W kancelarii parafialnej założyłem księgę ofiarodawców w której są wpisani ofiarodawcy .
5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w tym miesiącu będzie w czasie rekolekcji we wtorek, ale gdyby ktoś z racji I szego piątku chciał przystąpić do spowiedzi to można przed nabożeństwami.
6. W I piątek przed południem odwiedzimy z Komunią Świętą starszych i chorych parafian. proszę o zgłoszenie chorych dziś po nabożeństwach w zakrystii:
Biadoliny Szlacheckie i Perła w piątek o godz.. 14.00
Biadoliny Radłowskie również w piątek o godz.. 11.00
7. Po południu w I piątek od 16.30 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Na zakończenie adoracji – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. I Msza św.
8. Katecheza przyparafialna dla klas gimnazjalnych odbędzie się w tym miesiącu w ramach rekolekcji parafialnych.
9. Comiesięczne dekanalne spotkanie młodzieży przed ŚDM odbędzie się w tym miesiącu w parafii Łysa Góra w piątek godz. 19.00
10. Spotkanie członków Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższą sobotę t.j. 5.03. po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.
11. MSZE ŚWIĘTE
RANO: od poniedziałku do soboty o 00.
WIECZOREM:- środa, I czwartek, I piątek, I sobota – o 17.00
12. Przedstawiciele parafialnego oddziału Caritas rozprowadzają przed kościołem baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiary zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom będącym w potrzebie
13. Ponawiam prośbę aby jeszcze potwierdzić w formie karteczki wrzuconej na składkę w niedz. W. Postu swoją gotowość przyjęcia pielgrzymów na ŚDM. Po ostatniej niedzieli jest zgłoszona gotowość przyjęcia 32 osób.
14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
4 III – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.