PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie.

2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: droga krzyżowa w środy i piątki o godz. 17.00, a w niedzielę o 14.30, Gorzkie żalez kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00, adoracja Najśw. Sakramentu zakończona apelem w czwartki od 20.00 do 21.00, Parafialne Rekolekcje Wielkopostne od 10.03 do 13.03 .. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

4. Bóg zapłać za ofiary składane na cele inwestycyjno –gospodarcze, a w następną niedziel składka przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałumużna wielkopostna.

5. Rozpoczął się także czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (Niedzieli Trójcy Świętej). Przypominamy o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania przynajmniej  raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Każdego dnia przed i podczas Mszy jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

6. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła, ministranci (wolontariusze) będą stać ze specjalnie przygotowanymi skarbonkami.

7. MSZE ŚWIĘTE:

  • RANO: od poniedziałku do soboty o 7.00.
  • WIECZOREM: środa, piątek, sobota – o 17.00

8 Prafialny oddziału Caritas rozprowadzi od następnego tygodnia baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiary zostaną przeznaczone na cele charytatywne czyli pomoc rodzinom będącym w potrzebie. Dziś można nabyć w zakrystii.