DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 września 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Nasze modlitwy w intencji dzieci, młodzież i wychowawców będą trwały codziennie przez cały tydzień, do przyszłej niedzieli włącznie.

2. Jutro /t.j.w poniedziałek/ w  naszej parafii przypada diecezjalna adoracja Najśw. Sakramentu,. A oto porządek adoracji niedzielę:

RANO

  • po Mszy św. o 6.30 wystawienie N. Sakr. i różaniec, a następnie Adoracja prywatna do g.8.00

PO POŁUDNIU

  • od 17.00  –adoracja indywidualna
  • Msza św. o 18.00 
  • od 18.30 – adorację prowadzi  AK, a po niej błogosławieństwo i zakończenie Adoracji.

3. W następną niedzielę z racji 3 niedz. miesiąca składka na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjno-gospodarcze. Na spotkaniu RD i RC wczoraj /9.09./omówiliśmy starania podjęte w celu rozszerzenia cmentarza, które posuwają się do przodu, jednakże ze względu na procedury prawne z tym związane wymagają określonego czasu roku lub dwu lat licząc prace projektowe nowego cmentarza. W związku z tym by nie marnować czasu przedstawiłem plan docieplenia okien w naszej świątyni,  aby zyskać na kosztach ogrzewania w zimie, a w lecie by nie dogrzewało nam słońce, a także będzie możliwość przewietrzenia, lepszej wentylacji kościoła przez cały rok. Dociepliliśmy stropy, teraz przyszła kolej na okna ponieważ one najwięcej generują strat ciepła w zimie. Z trzech firm, które dokonały wstępnej wyceny, wybraliśmy jedną, która proponuje dobra cenę. W tym tygodniu postaram się zorganizować dokładną wycenę, o czym poinformuję w najbliższą niedzielę. Na ten cel dysponujemy ofiarami, które składacie co miesiąc, a suma ich wynosi 54.000 zł. W związku z tym prosiłbym, aby na ten cel składać ofiary w kopertach podpisując się, abym mógł zapisać w księdze ofiarodawców, a firmy które dysponują odpisami na cele sakralne z dopiskiem modernizacja docieplenia świątyni mogły by sobie odliczyć od podatku.

4. We wtorek, 12 września, w liturgii wspominamy Najświętsze Imię Maryi. Wspomnienie to ma bardzo wyraźny polski akcent, jako dziękczynienie za ocalenie chrześcijańskiej Europy przed nawałą turecką w 1683 roku, do czego przyczynił się król Jan III Sobieski.

5. W czwartek, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem.

6. W piątek 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

7. W przyszłą niedzielę, 17 września, przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jednocześnie będziemy obchodzili kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. W przyszłą niedzielę do puszek przed kościołem złożymy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na szkoły katolickie.

8. MSZE ŚWIĘTE. i nabożeństwa w tygodniu:

  • RANO: w poniedziałek o 6.30. od wtorku do soboty o 7.00.
  • WIECZOREM: środa, piątek, sobota o 18.00

9. Przypominam o zapisywaniu się chętnych na Diecezjalną Pielgrzymką Arcybractwa Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa, do 17.09.2023..

10.Spotkanie:

– w piątek o godzinie 17:00 zbiórka LSO

– w piątek po Mszy św. spotkanie KSM

– w sobotę o godzinie 17:00 spotkanie DSM

– w przyszłą niedzielę (17 września) o godzinie 16:30 spotkanie Kręgu Biblijnego