1. Dzisiejsza już czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku. Msze św. wg. następującego porządku NIEDZIELA: 7,30, – 8,30, – 9,30, – 10,30, – 11,30 i 15,00. W następną niedzielę obowiązuje zmiana czasu!!!
2..W związku z wyjątkowa sytuacją z związaną z koronawirusem w naszym kościele każdego dnia: – o godz. 6.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o zaprzestanie rozpowszechnienia się epidemii koronawirusa oraz w intencji misji i własne intencje;- środę, piątek i sobotę o godz. 16.30 –adoracja Najświętszego Sakramentu przed popołudniową Mszą św.,. Zachowujemy jednak przepisy prawa państwowego, które wskazują, że w kościele może przebywać do 50 osób. W tym czasie dyżur w konfesjonale będą pełnić kapłani. W obecnej sytuacji prosimy, aby korzystać z Sakramentu Pokuty teraz w swojej parafii, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami, gdyż nie będzie zorganizowanej jednodniowej spowiedzi wielkopostnej w żadnej parafii, ze względu na zaistniałą sytuację. Przypominam, że godnie z dekretem Ks. Bpa odwołane są wspólnie celebrowane nabożeństwa (Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Godzinki, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i inne), a uwzględniając ich bogactwo duchowe, zachęcam do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania..
3. Mimo że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Należy do nich obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w najbliższą środę, 25 marca. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msze Święte tego dnia w naszym kościele sprawujemy o godz. 7.00 i 17.00
4. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, aby życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci, by osoby starsze czy nieuleczalnie chore mogły godnie przeżywać swoje ostatnie dni na tej ziemi, nie lękając się o to, że zostaną nagle tego życia pozbawione. Prośmy też za tych, którzy nie doświadczają bliskości drogich im osób i ulegają pokusie skracania własnego życia, a także za tych, którzy w imię źle pojętej solidarności ułatwiają innym podjęcie i realizację tak dramatycznej decyzji, jaką jest zakończenie własnego życia. Prośmy, abyśmy sami potrafili docenić dar życia, jaki otrzymaliśmy, i abyśmy potrafili tę wdzięczność okazywać i przekazywać dalej.
5. W czwartek, 26 marca, przypada w Kościele polskim Dzień modlitw za więźniów z okazji wspomnienia Świętego Dobrego Łotra. Patronuje on więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem osoby doskonale żałującej za grzechy.
6. MSZE ŚWIĘTE
- RANO: od poniedziałku do soboty o 7.00.
- WIEICZOREM:- środa, piątek, sobota – o 17.00
- NIEDZIELA: 7,30, – 8,30, – 9,30, – 10,30, – 11,30 i 15,00
7. INTENCJE MSZALNE: wywieszone są na tablicy ogłoszeń