Ogłoszenia duszpasterskie – 31/01/2016

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 stycznia 2016
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – czwarta niedziela w ciągu roku, która w wydarzeniu opisywanym w dzisiejszej Ewangelii można zobaczyć jakby podsumowanie Jezusowej misji: będzie nauczać, uzdrawiać, ale w końcu zostanie odrzucony przez swój naród i wydany na śmierć. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Zbigniewa Smołkowicza Proboszcza Par. Wola Mielecka

2. W dzisiejszą niedzielną obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

3. Dzisiaj – nabożeństwa 40-godzinnego,. Przypominam porządek adoracji:
• – rano: Róże Różańcowe z Biad. Radłowskie oraz wszyscy inni chętni.
• – po drugiej Mszy św: Caritas i wszyscy chętni.
• – po południu od 14.00 do 14.30: Ministranci i lektorzy. Msza św. popołudniowa o 14.30 a następnie przegląd kolęd i pastorałek.
W następną niedzielę t.j. 07.II.2016r.:
• – rano: Honorowa Straż Najśw. Serca Pana Jezusa oraz wszyscy inni chętni.
• – po drugiej Mszy św: Akcja Katolicka i wszyscy chętni.
• – po południu od 14.30 do 15.00: Ministranci i lektorzy.

4. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00; 10.00 i 17.00. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.

5. W tym dniu już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Tego dnia zakończy się również przeżywany od listopada 2014 r. Rok Życia Konsekrowanego. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

6. W środę, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Na zakończenie Mszy o godz. 7.00 i 17.00 pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem będzie dla dzieci ze szkoły podstawowej w środę od godz. 16.00: dla uczniów z gimnazjum w czwartek od godz. 16.00.

8. Nabożeństwo I – piątkowe rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00 poprzedzone spowiedzią

9. W I piątek przed południem odwiedzimy z Komunią Świętą starszych i chorych parafian. Po południu od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Na zakończenie adoracji w duchu wynagrodzenia za grzechy całego świata odmówimy Akt oddania NSPJ i litanię ku czci Bożego Serca. Z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Świętej Agaty na Mszach Świętych pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.

Objazd chorych z racji I-szego piątku –proszę o zgłoszenie chorych w zakrystii:
• Biadoliny Szlacheckie i Perła w piątek o godz. 13.30.
• Biadoliny Radłowskie również w piątek o godz. 10.00.

10. Bóg zapłać za ostatnie ofiary na ubezpieczenie Kościoła i te dzisiejsze na budującą się świątynię w Woli Mieleckiej. W następną niedzielę będzie składka na cele diecezjalne.

11. MSZE ŚWIĘTE:
• RANO: od poniedziałku do soboty o 7.00.
• WIECZOREM: wtorek-10.00, wtorek, środa, I czwartek, I piątek, I sobota – o 17.00

12. Katecheza przyparafialna dla klas gimnazjalnych odbędzie się w następującym porządku:
• Kl I Gm w środę po Mszy św. i spowiedzi
• Kl II Gm w I-szy czwartej po spowiedzi i Mszy św.
• Kl III Gm w I-szy piątek po Mszy św.

13.Spotkanie dzieci kl. II szkoły podstawowej wraz z rodzicami w czwartek po nabożeństwie wieczornym.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.