20 N. Zwykła – 14.08.2016

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            14 sierpnia 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś przypada dwudziesta niedziela w ciągu roku. Prośmy Chrystusa, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia. Popołudniowa Msza św. o 15.00, a wcześniej Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Ofiary zebrane z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na Uczelnie Katolickie, a składka z następnej niedzieli przeznaczona jest na cele gospodarcze i inwestycyjne.

 

 1. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

 

 1. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

 

 1. W środe t.j. 17.08 – z placu Katedralnego w Tarnowie po Mszy św. o godz. 6.30 wyruszyła  XXXIV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Od godz. 14.00 do 16.00 będziemy gościli pielgrzymów w naszej parafii. W związku z tym bardzo proszę młodzież z KSM i Lektorów we wtorek na spotkanie do świetlicy parafialnej na godz. 18.00, aby przygotować organizacyjnie pobyt pielgrzymów. Natomiast Panie które pomogą w przyjęciu kapłanów, siostry zakonne i alumnów proszę na spotkanie w Sali katechetycznej pod kościołem we wtorek na g. 19.00 A my polecamy się ich modlitwom i my w naszych modlitwach polecajmy Bogu pielgrzymów szczególnie z naszej parafii.

 

 1. Prasa katolicka: Gość Niedzielny ,

 

 1. Próba chóru w tym tygodniu w piątek w sali pod kościołem o godz. 19.00

 

 1. MSZE ŚW.: MSZE ŚWIĘTE:
 • RANO: od wtorku do soboty o 7.00.
 • WIECZOREM: środa 18.30, piątek: 18.00 i sobota o 15.00 –ślub i 18.00

 

 1. Komitet społeczny „Podziel się” składa podziękowanie w imieniu swoim oraz swoich podopiecznych Jacka i Leny wszystkim ofiarodawcom i tym którzy zebrali ofiary w minioną niedzielę przy kościele parafialnym w Biadolinach Radłowskich. Zebrana kwota to 2990 zł. i 5 euro.

 

 1. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.