19. Niedz. Zwykła

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     7 sierpnia 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego. W świątyni wyłożona jest nasza Parafialna Księga Trzeźwości.
 2. W przyszłą niedzielę rano zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę składka w kościele na Uczelnie Katolickie. A dziś na Kurię Biskupią. Przed Kościołem Komitet Społeczny „Podziel się” z Wojnicza organizuje kwestę charytatywną
 3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz18.00, po nabożeństwie Msza Święta.
 4. Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one przyniosą w życiu każdej i każdego z nas, w życiu całego narodu obfite i trwałe owoce.
 5. W najbliższym tygodniu od wtorku rozpoczynamy zaplanowane prace w kościele
 6. We wtorek, 9 sierpnia przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, a w środę, 10 sierpnia Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych ku ich czci i wspólnej modlitwy.
 7. Natomiast w przyszły poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Po południu na Mszy św. poświecenie wieńców żniwnych.
 8. MSZE ŚW.: MSZE ŚWIĘTE:
 • RANO: od poniedziałku do soboty o 7.00.
 • WIECZOREM: środa, piątek i sobota o 18.00
 1. Przed plebanią zostało wykonane nowe wejście – wiatrołap. Dziękuję za pomoc i wykonaną pracę: Właścicielom firmy „Kora”, Tomasz Pluszewski, Włodzimierz Szyszka, Jurek Marcin, Dudzik Zbigniew, Janusz Widło

 

 1. INTENCJE MSZALNE POGRZEBOWE PRZEKAZANE DO ODPRAWIENIA:
 • Ks. WORWA: CZAD

1.GREGORIAŃSKIE: +Jacek BABIARSKI: -wrzesień

+Adam KAWA: – wrzesień

+Halina STÓS: – wrzesień

 1. W październiku: +Zofię NOSL 20 intencji pogrzebowych, +Anna BRZEZIŃSKA 5 int., +Tadeusz OJCZYK 3 -int., +Halina BANASIK : 2 int., +Stanisław WIDŁO: -2 int., +Jacek BABIARSKI: 4 int., +Adam KAWA: 3 int., oraz po 1 int. +Augustyn ZAJĄC+Janiana WZOREK i +Maria SOWA

 

 • Ks, GRZEGORZ: UKRAINA

GREGORIAŃSKIE:+Halina BANASIK: -wrzesień

+Tadeusz OJCZYK: wrzesień

 1. Intencje na ten tydzień

12. „Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.