Ogłoszenia duszpasterskie – 19 czerwca 2016r. (XII Niedziela Zwykła)

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19 czerwca 2016

 1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.
 1. Po południu o godz. 1500 nabożeństwo czerwcowe i Mszę św Każdego czerwcowego wieczoru o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa.

3..Bóg zapłać za ofiary składane dziś na cele gospodarczo-inwestycyjne

 1. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 24 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Okazja do spowiedzi na zakończenie roku i przed I- szym piątkiem lipca w środę i czwartek od godz. 17.30:

 

 1. W czwartek po Mszy św o 18.00, zostanie przygotowana i przeprowadzona przez uczniów z gimnazjum adoracja Najśw. Sakramentu podczas której podziękujemy Bogu za miniony rok. Na adorację zapraszamy wszystkich uczniów poszczególnych klas szkół podstawowych, obowiązkowo gimnazjalnych w ramach katechezy przyparafialnej, a także młodzież szkół średnich

 

 1. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 8.00 i 18.00 Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. MSZE ŚWIĘTE:
 • RANO: od poniedziałku do czwartku i sobota o 7.00.a w piątek o 8.00
 • WIECZOREM: od poniedziałku do soboty o 18.00

 

 1. Zbliżaja się Światowe Dni Młodzieży. Nadszedł czas aby w czekającym tygodniu już dopiąć wszystkie sprawy organizacyjne w parafii. W naszej Parafii będziemy gościć grupę 25 osób z Ukrainy, dlatego proszę aby te rodziny które zdeklarowały się przyjąć pielgrzymów, przybyły na spotkanie w najbliższą sobotę po Mszy św. na godz.18.30,abyśmy dokonali podziału i omówili wszystkie sprawy związane z pobytem tych osób w rodzinach

 

 1. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie do wszystkich chętnych z parafii i poszczególnych gróp przy parafii, kto chciałby wziąć udział w przygotowanie ŚDM w parafii. Spotkanie odbędzie się w świetlicy parafialnej.

 

 1. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy szczególnie o naszych ojcach z okazji przypadającego w czwartek ich święta, a także o naszych zmarłych, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga.

 

 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga, jezuita pragnący poświęcić się całkowicie Panu Bogu, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych;
 • 24 VI – św. Jan Chrzciciel, prorok, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.