Ogłoszenia duszpasterskie – 10 kwietnia 2016r. (III Niedziela Wielkanocna)

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY- 10 kwietnia 2016

 1. Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego.

 1. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary zebrane w następną niedzielę z racji 3-ej niedzieli miesiąca, przeznaczone będą na cele inwestycyjne w parafii.
 1. Kierując się wytycznymi Referatu Katechetycznego naszej diecezji informuję rodziców, że I Komunia św. od następnego roku będzie już w III kl. Szkoły Podstawowej. Związane jest to z podstawą programową nauczania religii w szkołach.
 1. W tym tygodniu, w dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) – jak już informowałem – będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. W naszej parafii włączymy się w te uroczystości przez nabożeństwo przygotowane w piątek o 18.00, przez uczniów klas gimnazjalnych. Po nabożeństwie spotkanie II i I klas gimnazjalnych w ramach comiesięcznej katechezy przyparafialnej, natomiast kl. III gimnazjalna będzie miała spotkania w następnym tygodniu uczestnicząc w triduum przed przyjęciem sakr. bierzmowania od 19-do 21.IV.2016r o godz.18.00. Sakrament bierzmowania przygotowani kandydaci przyjmą w tym roku w Parafii Porąbka Uszewska 22.IV t.j. w piątek. o godz.18.00

 

 1. Pielgrzymka organizowana do Łagiewnik zostaje przesunięta o tydzień później t.j. na 29..04. w związku z bierzmowaniem, które jest w dniu 22.04 /piątek/po południu Jest jeszcze wolnych kilka miejsc.

 

 1. Podczas dzisiejszej koronki do miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, będziemy modlić się w intencji Ojczyzny o jedność i pojednanie w naszym narodzie oraz w intencji 96 ofiar lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem i za pomordowanych z rąk hitlerowskiego i sowieckiego okupanta.

 

 1. W środę przed wieczorną Eucharystią o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 1. Msze święte gregoriańskie będą odprawiane przez Ojców Paulinów w Krakowie na Skałce za śp. +Aleksandrę WIDŁO od 27.04. -26.05.2016 i Tadeusza SPERKĘ od 18.05. – 16.06. 2016

 

 1. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania,
 1. MSZE ŚWIĘTE
 • RANO: od poniedziałku do soboty o 7.00
 • WIECZOREM:- środa, piątek i sobota – o 18.00
 1. Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Świat Misyjny

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.