WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                                     12 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje. Dziś też o g. 11.00 przeżywamy wraz z rodzicami i dziećmi kl. IV rocznicę pierwszej Komunii św. Módlmy się za nie, by miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem i przyjmowania Go w Pokarmie Eucharystycznym.

2. Każdego majowego wieczoru zapraszamy na nabożeństwo majowe w kościele i Eucharystię na godz. 18.00.

3. Składka w następną niedzielę na cele inwestycyjno – budowlane.

3. W ubiegły piątek rozpoczęliśmy przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy przed wieczorną Eucharystią połączoną ze śpiewem Litanii Loretańskiej.

4. W następną niedziele  o godz. 11.00, 26 dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze. Spowiedź święta dla dzieci, ich rodziców chrzestnych, rodzeństwa i krewnych w piątek po nabożeństwie wieczornym. Otoczmy również dzieci i ich bliskich swoją modlitwą.

5. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.

6. Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed i po Mszy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.

7.. MSZE ŚWIĘTE

  • RANO: od poniedziałku do soboty  -o 7.00.
  • WIECZOREM:- od poniedziałku do soboty o 18.00

8. Spotkania:

  • – w poniedziałek spotkanie uczniów klasy 3 wraz z rodzicami
  • – w piątek zbiórka LSO o godzinie 17:00
  • – Zespół Echo Doliny oraz Zespół Małe Echo Doliny zaprasza na Nab. Majowe dzisiaj o g. 17.30 na placu przy figurze Maryjnej przy drodze do kapliczki Św. Piotra.

9. Ogłoszenia:

  • przeglądy kominiarskie Biad. R. -13 do 17.05. B. Szl. I P. -13.05.
  • 17.05. o g. 17.00 w budynku OSP Perła zebranie wiejskie celem – wybór sołtysa i Rady Sołeckiej