DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  7 kwietnia 2024

DUSZPASTERSKIE                                                                                              

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Napełnieni paschalną radością, mamy teraz zadanie: głosić i uobecniać swoim życiem miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. O godz. 15.00 w naszej świątyni nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar.

2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto CARITAS i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Kwesta do puszek na Caritas Diecezjalne.

3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.  Pamiętajmy, aby tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej w intencjach życia, tym bardziej jeśli nazywamy się Obrońcami Życia. Jeśli nie trwamy w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, to jest to również okazja, aby w uroczysty sposób podjąć ją. Obecnie ważą się losy nienarodzonych w naszym kraju. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w poniedziałkowej Mszy Świętej i włączając się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

4. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Św. jego czytania i medytacji nad Słowem Bożym. Z okazji Niedzieli Biblijnej członkowie Kręgu Biblijnego z naszej parafii przygotują fragmenty Pisma Świętego, które będzie można zabrać ze sobą do domu i odczytać w rodzinnym gronie.

5. W piątek o g. 18.00 uczniowie kl. VIII rozpoczną Triduum /Sobota-g.18.00 i niedziela g. 15.00/ przed Przyjęciem Sakramentu Bierzmowania, który będzie miał miejsce w Parafii Porąbka Uszewska dn. 15.04. /t.j. poniedziałek/ o g. 17.00. Obecność na Triduum obowiązkowa.

6. W piątek po Mszy św. nabożeństwo do J. P. II w int. maturzystów i przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w którym wezmą udział uczniowie klas 8 i zapraszamy maturzystów

7. Spotkania w tym tygodniu:

  • – w piątek o 17:00 zbiórka LSO
  • – w sobotę o 10:00 spotkanie DSM

8. MSZE ŚWIĘTE

  • RANO:od Pon.. do Sob., o godz. – 7.00.wcześniej o 6.30 różaniec
  • WIECZOREM:- poniedziałek, środa, piątek i sobota godz. – 18.00

9. INENCJE MSZY ŚW.

10. Kom. Bpa Tarnowskiego z ok. Dnia Świętości Życia oraz peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów

Drodzy Diecezjanie! Życie ludzkie jest bezcenną wartością, którą wspólnota Kościoła otacza stałą troską i szacunkiem, ukazując piękno tego daru. Kościół przypomina jednocześnie konsekwentnie, o Bożym prawie odnoszącym się do każdego etapu jego trwania w wymiarze ziemskim, od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Szczególnym czasem podkreślenia wartości ludzkiego życia będą dwa zbliżające się wydarzenia. Pierwszym z nich jest Dzień Świętości Życia, którego centralne uroczystości będą obchodzone 8 kwietnia w Sanktuarium Narodzenia NMP w Okulicach. O godz. 18.00 będzie celebrowana Msza Święta, transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Drugim wydarzeniem będzie przeżywana w dniach od 13 do 20 kwietnia peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Będziemy mogli w niej uczestniczyć w siedmiu wybranych kościołach w różnych regionach naszej diecezji, co ułatwi przybycie pielgrzymom na uroczystości. Chcąc dobrze przygotować się do tej peregrynacji, rozpoczęliśmy wczoraj Tydzień Małżeństw i Rodzin, podczas którego otaczamy szczególną modlitwą rodziny naszej diecezji oraz organizujemy wiele spotkań i wykładów, które mają ukazać aktualność przesłania Samarytan z Markowej i przybliżyć biografię tej rodziny.

Serdecznie zachęcam Was do udziału w tych wydarzeniach oraz do podjęcia podczas jutrzejszej uroczystości Zwiastowania Pańskiego pięknego i zawsze aktualnego dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.  Bł. Rodzino Ulmów, módl się za nami!

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI