WIELKANOC- NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO                     31 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA, bo dzisiaj całe stworzenie śpiewa na chwałę Pana owo radosne ALLELUJA. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i tego poranka. I chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

I od tego pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

 2. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, za przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni.

Wam wszystkim wiernym biorący udział w adoracjach, nabożeństwach. Niech Zmartwychwstały Pan spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus i obdarzy błogosławieństwem .

Niech Wam wszystkim Dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

3. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dziś i jutro o 15.00. Składka z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni i szkół w naszym kraju.

4. Ogłoszenia parafialne na najbliższy tydzień wraz z intencjami Mszalnymi będą ogłoszone jutro