NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ  24. marzec 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Niedziela Palmowa rozpoczyna w liturgii WIELKI TYDZIEŃ. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej o godz. 11.00. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele WSD w TARNOWIE. Dzisiaj o godz. 14.30 Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale z nauką pasyjną i Msza Święta. Rozstrzygnięcie konkursu na palmę wielkanocną po Mszy św. o 11.00.

 

4. Proszę wszystkich strażaków jak co roku o zorganizowanie straży przy grobie Pańskim, a także o wzięcie udziału w procesji rezurekcyjnej

 

5. MSZE ŚWIĘTE:

·       RANO: od poniedziałku do środy o 7.00.

·       WIECZOREM:- środa,  – o 17.00

·       od czwartku program W. Tygodni

 

8. WIELKI  CZWARTEK

·       18.00 celebrowana jest Msza Św., zwaną Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne Po Komunii Św. Najświętszy Sakrament przeniesiemy do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław, języku, tajemnicę”, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny

 

·       do -24 Adoracja będzie prowadzona przez przedstawicieli poszczególnych grup naszej parafii według porządku wywieszonego w gablocie aż do rozpoczęcia liturgii Męki Pańskiej.

9. WIELKI PIĄTEK

·       Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.

·       11.00 – DROGA KRZYŻOWA dla tych którzy nie mogą przyjść na Liturgię Męki Pańskiej

·       15.00 – Rozpoczęcie NOWENNY DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

·       17.00 –  nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ

·       18.00 – będziemy sprawowali Liturgię Męki Pańskiej i Gorzkie ŻALE. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego i odśpiewamy trzy części Gorzkich żali. ADORACJA PANA JEZUSA trwać będzie do godz. 24.00. przez poszczególne grupy parafialne według ustalonego porządku

 

·       Przypominamy też, że w Wielki Piątek wierni między 18-tym a rozpoczętym 60-tym. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (ukończyły 14 lat) niech pamiętają tego dnia o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

 

 

10. WIELKIA SOBOTAa

·       Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim. Zachęcamy do przyjścia do świątyni na adorację Najświętszego Sakramentu..

 

·       Od godz. 8.00 do godz. 12.00 co godzinę będzie odbywać się błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.:  8.00,        9.00       10.00,      11.00,       12.00

 

·       Wieczorem w sobotę po zachodzie słońca, o godz. 19.30 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego i zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna i procesja rezurekcyjna, podczas której biciem dzwonów i radosnym śpiewem obwieścimy wszystkim mieszkańcom naszej parafii, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa wśród nas. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec,

 

 

NA PROCESJĘ PRZYGOTOWAĆ FIGURY I FERETRONY::

·       Baldachim, Figurę P .Jezusa Zmartwychwstałego, Krzyż z czerwoną stułą i Chorągwie Strażackie  – STRAŻACY

·       Figura św. Józefa – Panowie, którzy co roku niosą tą figurę

·       Figura N.Serca P.Jezusa – panie, które co roku niosły

·       Figura małego Pana Jezusa –  DSM

·       Figura I mniejsza N. M. Panny  – niesiona przez KSM

·       Figura II większa N. M. Panny niesiona w strojach regionalnych –„Echo Doliny” i KGW

·       Feletron – N. Serca P. Jezusa  – Honorowa Straż NSPN

·       Feletron – Kolejowy -Kolejarze

·       Feletron –Maryjny – przedstawiciele Róż Różańcowych

 

11. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego,.

TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK 

18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej.

ADORACJA:

19.00 – 20.00Róże Róż. PERŁA, BIADOLINY SZLACHECKIE i wszyscy chętni

20.00 – 21.00Róże Róż. BIADOLINY RADŁOWSKIE i wszyscy chętni

21.00 – 22.00  PARAFIALNY ODDZIAŁ AKCJI KATOLOCKIEJ

22.00 – 23.00  – – MŁODZIEŻ z całej parafii i kl. VII i VIII

23.00 – 24.00  – GODZINA ŚWIETA  – ADORACJA PRYWATNA

WIELKI  PIĄTEK:

Adoracja w Ciemnicy: – Wielki Piątek

  8.00 –  9.00ADORACJA PRYWATNA

  9.00 – 10.00BIADOLINY RADŁOWSKIE i wszyscy chętni:

10.00 – 11.00ADORACJA PRYWATNA i

11.00 –  11.45DROGA KRZYŻOWA

11.45 – 13.00 – ADORACJA PRYWATNA

13.00 – 14.00  BIADOLINY SZLACHECKIE i wszyscy chętni

14.00 – 15.00PERŁA i wszyscy chętni

15.00 – 16.00Godzina MIŁOSIERDZIA i rozpoczęcie Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego-

16.00 – 16.30Adoracja dzieci Kl. I-VI

17.00 – DROGA KRZYŻOWA

18.00 – LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU Obrzędy Męki Pańskiej

ADORACJA: PRZY GROBIE PAŃSKIM:-Adoracja KRZYŻA

20.00 – 21.00  HONOROWA STRAŻ N.S. P.J i WSP. KRWI PANA JEZUSA

21.00 – 22.00 PARAFIALNY ODDZIAŁ AKCJI KATOLOCKIEJ

22.00 – 23.00  – MŁODZIEŻ z całej parafii i kl. VII i VIII

23.00 – 24.00 ADORACJA PRYWATNA –w ciszy

WIELKA SOBOTA –

ŚWIĘCENIE POKARMÓW 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00,

Adoracja Bożego Grobu trwa przez cały dzień.

  9.00 – 12.00 Adorują przychodzący poświęcić pokarmy

12.00 – 16.00 PRZERWA W ADORACI –przygotowanie świątyni

                              do liturgii Wigilii Paschalnej

16.00 – 19.00 ADORACJA PRYWATNA

19.30 – LITURGIA – WIGILI PASCHALNEJ I REZUREKCJA