PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                    17 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu, czas ten nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże i skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej. Stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach

2. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Na Mszę św. o godz. 7.00  zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego.

3. W środę o godz 17.00 Droga Krzyżowa , a po niej Msza Święta. – serdecznie zapraszam!

4. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Jesteśmy po spowiedzi podczas niedawno przeżytych rekolekcjach parafialnych, jednakże jeżeli ktoś chciałby jeszcze skorzystać i dobrze przygotować się na nadchodzące święta Wielkanocne to spowiadamy przed i po każdej Mszy św.

4. Trwają wielkopostne akcje pomocowe CARITASU. Są rozprowadzane wielkanocne, cukrowe baranki, a także  palmy i ozdoby wielkanocne przez KSM.

5. Przyszła niedziela, 24 marca będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami przed Mszą Św. o godz. 11.00.. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Po Mszy św. o 11.00 rozstrzygnięcie konkursu na palmę wielkanocną,

6. Składka w następną niedzielę na Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałumużna wielkopostna.

7. Spotkania:

  • -w piątek spotkanie LSO o 16:00
  • -w piątek droga krzyżowa o 20:00
  • -w przyszła Niedzielę Krąg Biblijny o 18:00

8. Do obłożnie chorych pojedziemy po świętach na 1-szy piątek miesiąca kwietnia przed niedzielą Miłosierdzia Bożego

9. Spowiedż w sąsiednich parafiach przed świętami:

  • Porąbka Uszewska w ten wtorek od 15,30
  • Sufczyn w Wielki Wtorek od 15.00
  • Dębno w Wielką środę od 9.30 do 12.00 i od 15.00 do 18.00

10. MSZE ŚWIĘTE

  • RANO: od poniedziałku do soboty o 6.30 różaniec i 7.00 Msza św..
  • WIECZOREM:- środa, piątek, sobota – o 17.00,

11. Koniec Wielkiego Postu to dobra okazja, aby zadbać o krzyże przydrożne.

12.  Dziękuję tym wszystkim parafianom i poszczególnym grupom i wspólnotom za modlitwę, życzenia i ofiarowane Msze św. w mojej intencji z okazji przeżywanych imienin.