DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i umacniać nas w wierze.

2. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Przypominam, że w naszym kościele w każdą środę i  piątek o godz. 17.00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 14.30, a o godz. 15.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. W czwartki  Wielkiego Postu od 20.00 do 21.00 –Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi, a na zakończenie Apel. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny

3. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek.

3. Bóg zapłać za ofiary składane w ostatnią niedziele na cele inwestycyjno –gospodarcze, które wyniosły 6.200

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. .

  •  W czwartek od godz. 20.00 do 21.00 Adoracja Najśw. Sakr. i Apel. W trakcie adoracji możliwość skorzystania z sakr. Pokuty.
  •   W I piątek po południu od godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu i możliwość spowiedzi, o 16,30 adorację  prowadzi wspólnoty Krwi Pana Jezusa, na zakończenie adoracji w duchu wynagrodzenia za grzechy całego świata odmówimy Akt oddania i litanie NSPJ, o 17.00 droga krzyżowa i Msza św., Ponadto KSM poprowadzi w piątek drogę krzyżowa o 19:30
  • W sobotę przed wieczorną Eucharystią o godz. 16.15 odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny,  o godz. 17.00  Mszy Św..

5. Objazd chorych odbędzie się podczas rekolekcji  i podczas spowiedzi przed świętami wielkanocnymi

6. Pamiętajmy, że to z Chrystusa ukrytego w Eucharystii czerpiemy moc do osobistego nawrócenia, umocnienia wiary i gorliwej pobożności. Okazja do spowiedzi świętej przed i w trakcie nabożeństw. Wszystkich parafian serdecznie zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi, do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej oraz do licznego udziału w nabożeństwach.

7. MSZE ŚWIĘTE:

  • RANO: od poniedziałku do soboty o 7.00.
  • WIECZOREM: środa, I-piątek, I-sobota – o 17.00

8. Spotkania:          

KSM poprowadzi w piątek drogę krzyżowa o 19:30

– w piątek o godzinie 16:00 spotkanie LSO

– w piątek po Mszy św. spotkanie uczniów klasy III wraz z rodzicami 

– w sobotę o godzinie 10:00 spotkanie DSM

– w przyszłą niedzielę o godzinie 18:00 spotkanie Kręgu Biblijnego 

9. Prafialny oddziału Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiary zostaną przeznaczone na cele charytatywne czyli pomoc rodzinom będącym w potrzebie

10. AK zaprasza wszystkie dzieci, na Warsztaty Wielkanocne. Zgłoszenia przyjmują: Bogusława Stec i członkowie AK do 3 marca. Rozwiązanie konkursu na Kartkę „Serce na dłoni” oraz wręczenie nagród w neidzielę 3 marca po Mszy św. o godz. 11.00.

11.  W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej, czy Akcje Katolicką w naszej Parafii.