30 N.R. POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 29 października 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego parafialnego kościoła, Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie i  sprawujemy Najśw. Ofiarę i inne sakramenty. .

2. ,W poniedziałek i wtorek ostatnie nabożeństwa różańcowe o godz. 17.00. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie i jej przewodniczyli. We wtorek przed ur. Wszystkich Świętych spowiedź od g. 16.00

 O przewodniczenie w modlitwie różańcowej w tym tygodniu prosimy:

30.X. PON. 23. Róża p.w. Matki Bożej Pocieszenia
31.X. WT. 26. Róża p.w. Królowej Pokoju.

3. W środę Ur. Wszystkich Świętych wspominamy tych, którzy osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.30, 9.30. Na naszym cmentarzu parafialnym o godz.11.00 Msza Św.za wszystkich zmarłych, o 12.00 procesja z modlitwą różańcową z  wypominkami listopadowymi.

4. W czwartek 2 listopada – Dzień Zaduszny WSP. WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. Różaniec z wypominkami za zmarłych.:6.30 i Msza św. 7.00. Po południu w Dzień Zaduszny gromadzimy się na cmentarzu na różaniec z wypominkami o godz. 16.00. i Msza św. w kościele Przez całą oktawę t.j. do 8.XI o 16.30 i w każdą niedzielę listopada o 15.00  różaniec z wypominkami listopadowymi i Msza św..

5. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

6. W dzień Wszystkich Świętych na cmentarzach naszej diecezji składamy ofiarę do puszek na rzecz Seminarium Duchowego w Tarnowie. O zorganizowanie tej zbiórki prosimy Par. Radę Duszpasterska oraz lektorów.

7. Bardzo proszę  członków OSP  tak z Biadolin Radłowskich jak i z Perły,  o dopilnowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas Ur. Wszystkich Świętych. Od godz. 9.30 pokierować ruchem wokół kościoła i przy cmentarzu. Będą udostępnione parkingi przy kościele, ogród plebański, plac przed świetlicą i łąka obok cmentarz. Nie parkujemy na drodze wzdłuż cmentarza i nie będzie przejazdu od godz. 10.00 do 13.00 ze względu na bezpieczeństwo udających się czy wychodzących pieszo z cmentarza.

8. W tym tygodniu przypada też 1-szy czwartek, 1-szy piątek i 1-sza sobota listopada. Postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej pół godziny przed i podczas nabożeństwa rano i popołudniu.

9. W 1-szy piątek

  • od godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu prowadzi  wspólnoty Krwi Pana Jezusa,
  • od godz. 16.30  różaniec z wypom. Listopadowymi,  nabożeństwo 1-szo piątkowe i Msza Św.

9. Objazd do chorych w I piątek:

  • Biad. Radłowskie od 10.00  Biadoliny Szlacheckie i Perła-od 13.30,  i

10. W I-szą sobotę powierzymy naszą parafię:, tych żyjących, ale i tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową. Nabożeństwo I-szo sobotnie połączone z różańcem za zmarłych o 16.00 a następnie  Msza Św.

11. SPOTKANIA:

  • LSO poniedz.. G.- 16.00  =  DSM sobota G .11.00  – , Krag Bibl. Dziś g. 18.00
  • Uczniowie kl. 7 w czwartek po Mszy św.
  • Uczniowie kl. 3 przyg. do 1-szej Kom. św. z rodzicem w piątek po Mszy św.

12. W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.