DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 września 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Od początku września modlitwy o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. u). W nurcie tej wrześniowej modlitwy, obejmijmy pamięcią ofiary tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze pokolenia wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a ojczyzna nasza uniknęła okrucieństwa terroryzmu i wojen..

2. W poniedziałek, 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszam na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele o 8.00, podczas której będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.

3 Tym bardziej serdecznie zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 18.00.

4. Także wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Najświętszej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Msze Św. 7.00 i 18.00 na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty-kto tego jeszcze nie uczynił – aby z czystym sercem przystąpić do zadań, jakie stawia przed nami nowy rok szkolny i katechetyczny. Będziemy także dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy również prosili o liczne i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej.

6. MSZE ŚWIĘTE. i nabożeństwa w tygodniu:

•         RANO: od poniedziałku do  soboty – 7.00. dodatkowo w pon. o 8,00

  • WIECZOREM: środa, czwartek, piątek, sobota  – 18.00

6. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają: Liturgiczna Służba Ołtarza, Parafialny Zespół Charytatywny, KSM, DSM, AK, Koło Biblijne – serdecznie zapraszamy!

Spotkania grup parafialnych;

  • w środę spotkanie AK w świetlicy po nabożeństwie wieczornym
  • w czwartek w świetlicy po nabożeństwie wieczornym spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas
  • -w czwartek po Mszy św. o g. 18:00 spotkanie uczniów klasy VIII  z rodzicami  przygotowujący się do sakramentu bierzmowania
  • – w piątek o godzinie 17:00 – spotkanie ministrantów i lektorów
  • – w piątek po Mszy św. o g. 18:00 spotkanie dzieci z klas III wraz z rodzicami przygotowujący się do przyjęcia I Komunii Św.
  • – w piątek również po Mszy spotkanie KSM
  • – w sobotę na godzinę 11:00 zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami
  • – w sobotę o godzinie 17:00 spotkanie DSM
  • w sobotę o godzinie 14:00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Cmentarnej na plebanii

7. Diecezjalną Pielgrzymką Arcybractwa Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa, będzie miała miejsce w Koszycach Małych dn. 22.09.2023 r. o g. 17,00. Proszę chętnych o zgłoszenie swojej obecności, gdyż do 17 września, w celach organizacyjnych muszę  podać ile osób weźmie udział w Pielgrzymce Arcybractwa. Wyjazd spod kościoła o g,16.00

8. W zakrystii można nabyć kalendarze rolnicze w cenie 30 zł. i misyjne w cenie 7 zł.