Ogłoszenia duszpasterskie – 21 luty 2016r. (II Niedziela Wielkiego Postu)

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 luty 2016

1. Dzisiejszą, drugą niedzielę Wielkiego Postu, nazywamy niedzielą Przemienienia Pańskiego ze względu na proklamowaną dziś perykopę ewangeliczną o tym wydarzeniu i myśląc o chwale Chrystusa, której przedsmak widzieli Apostołowie na górze Tabor.
2. Bóg zapłać za składane ofiary z racji 3-ej niedzieli miesiąca na cele gospodarcze a przeznaczona będzie na figurę Jana Pawła II.
3. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Modlimy się za misje i misjonarzy posłanych do narodów i wspieramy ich składanymi ofiarami i modlitwą.

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

4. Na Mszy św. o godz. 11.00 Aspiranci w naszej parafii zostaną przyjęci do grona ministrantów.
5, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o 17.00 i w niedzielę o 14.30. w piątek w tym tygodniu drogę krzyżową prowadzą lektorzy i schola parafialne.
6, Zachęcamy do uczestnictwa w gorzkich żalach i drodze krzyżowej oraz do spełniania innych czynów pokutnych, a także do podejmowania starań mających na celu zyskiwanie odpustów zupełnych. Niech to będzie również wstępne przygotowanie do rozpoczynających się od 4 Niedz. Wielkiego Postu (t.j. 6.03.2016r.) – Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych. Szczegółowy program rekolekcji został umieszczony w gablotce i na stronie internetowej.
7, Bardzo proszę aby potwierdzić w formie karteczki wrzuconej na składkę w tą II-ą niedz. W. Postu swoją gotowość przyjęcia pielgrzymów na ŚDM. W minioną niedzielą zgłoszono gotowość przyjęcia 20 osób.
8. MSZE ŚWIĘTE:
– RANO: od poniedziałku do soboty o 7.00.
– WIECZOREM:- środa, piątek, sobota – o 17.00
11. Przedstawiciele parafialnego oddziału Caritas rozprowadzają przed kościołem baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiary zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom będącym w potrzebie.
12. Dzieci szkolne otrzymają na katechezach „skarbonki wielkopostne” przeznaczone na gromadzenie drobnych oszczędności dla biednych. Przyniosą je do ołtarza w procesji z darami ofiarnymi podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.
13. Przypominamy że jest możliwość adoracji Pana Jezusa w piątki pół godziny przed drogą krzyżowa i Mszą św. Zapraszamy wszystkich chętnych do cichej adoracji.
14. Prasa katolicka: Gość Niedzielny

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.